انجمن برنامه نویسی درسمن

سوال
سلام من به فایل اکسل رو در پایتون فراخوان کرده ام .یک ستون جنسیت دارم .که مقادیر صفر و یک گرفته است .میخواهم دستوری داشته باشم که هر کجا صفر بود mail و هر جا یک بود femail بگذارم .خیلی ...
در حال بررسی 0
1 سال 1 پاسخ 118 دیده شده

سوال
برنامه ای بنویسید که جمله را بپذیرد و تعداد حروف و ارقام و اسپیس را محاسبه کنید. فرض کنید ورودی زیر به برنامه ارائه شده است: python programming 123 سپس خروجی باید به صورت زیر باشد: حروف ۱۷ ارقام ۳ اسپیس ۲
در حال بررسی 0
6 ماه 3 پاسخ ها 118 دیده شده

سوال
[crayon-66482d0b70e93019021650/]   سلام من میخوام با استفاده از toggleclass یا addclass فرقی نمیکه دوتا سلکت داشته باشم طبق کدی که قرار دادم مثلا روی هیپ هاپ کلیک کردم بیاد به من ترپ و اولد اسکول رو نمایش بده دقیقا باید چه کد جاوایی بنویسم؟ اگر براتون ...
0
2 سال 0 پاسخ ها 118 دیده شده

سوال
سلام تفاوت تابع ها در پایتون به چه شکل است؟ یعنی مثلا بعضی از تابع ها مثل len یا sum دارای آرگومان هستند اما بعضی تابع ها مثل تابع title بدون آرگومان و با یه نقطه بعد از اسم یه ...
در حال بررسی 1
8 ماه 2 پاسخ ها 117 دیده شده

سوال
در این مساله یک عدد طبیعی در ورودی وجود دارد و از شما خواسته شده است که اولین عدد اول بعد از عدد داده شده را یافته و در خروجی بنویسید. دقت کنید که اعداد ورودی ممکن است اعداد بزرگی ...
در حال بررسی 1
1 سال 1 پاسخ 117 دیده شده

سوال
برنامه ای بنویسید که یک عدد تصادفی از ۱ تا ۲۰ تولید کند؛ سپس در محدوده ی آن عدد تصادفی، یک تاپل ایجاد کند؛ اگر طول تاپل ایجاد شده زوج باشد، نمیه ی اول و دوم تاپل به صورت جداگانه به خروجی ...
در حال بررسی 0
6 ماه 3 پاسخ ها 117 دیده شده

سوال
برنامه ای بنویسید که دو لیست زیر را تبدیل به دیکشنری کند. keys = ["one", "six", "five", "ten", "nine", "three", "four", "eight", "two", "seven"] values = [6, 7, 1, 2, 9, 4, 10, 3, 8, 5] نکته: عناصر هر دو لیست باید به صورت ...
حل شده 0
6 ماه 5 پاسخ ها 117 دیده شده