انجمن برنامه نویسی درسمن

سوال
سلام خسته نباشید من تازه برنامه  نویسی شروع کردم چرا وقتی print مینویسم خطا میده؟؟ >>> if x > 0 : ... print('x is Positive') File "<stdin>", line 2 print('x is Positive') ^ IndentationError: expected an indented block
در حال بررسی 1
3 سال 3 پاسخ ها 234 دیده شده

سوال
این مسئله شماره دوازده اویلر هست. کسی میتونه بهینش کنه ؟ import time def mosalas (n) : sum = ۰ for i in range(1,n+5) : if n == sum : return True elif sum > n : break else : sum += i def maghsum (n) : x =[] for i in range (۱ , n+1) : if n%i == ۰ : x.append(i) return x start = time.time() n = int(input("please enter a number :")) for i in range (۱,n+1) : if mosalas (i) : if len(maghsum(i)) > ۵۰۰ : break print(i) print(len(maghsum(i))) print("------") end = time.time() print(end-start)
در حال بررسی 1
3 سال 1 پاسخ 219 دیده شده

سوال
با سلام. برای خواندن و افزودن داده های اکسل با پایتون میدانم باید از ماژول xlrd استفاده کنم، بدین منظور در ویژوئال استودیوimport xlrd را تایپ میکنم اما این ماژول را شناسایی نمی کند، و نیز pip install xlrd را هم ...
0
3 سال 0 پاسخ ها 222 دیده شده

سوال
سلام من برای کپی یک تگ a در کلیپ برد از کد زیر استفاده می کنم htmlLink = "<a href='#'>link</a>"; var copyDiv = document.createElement('div'); copyDiv.contentEditable = true; document.body.appendChild(copyDiv); copyDiv.innerHTML = htmlLink; copyDiv.unselectable = "off"; copyDiv.focus(); document.execCommand('SelectAll'); document.execCommand("Copy", false, null); document.body.removeChild(copyDiv); اما بعد اینکه در ویرییشگر متن مثل TinyMCE اونو paste میکنم ...
0
3 سال 0 پاسخ ها 279 دیده شده

سوال
سلام. در روش code first پایگاه دادمو ساختم حالا وقتی میخوام کاربر جدید بسازم و مثلا فیلدی رو خالی میزارم پیغام خطای خودش رو میده در حالی که من در فایل خودش error Message رو خودم مشخص کردم ولی اون رو ...
0
3 سال 0 پاسخ ها 248 دیده شده

سوال
با عرض سلام من اطلاعات یک بیمار نظیر کد ملی و غیره رو دریافت کردم حالا می خواهم داروهایی که دریافت کرده رو ثبت کنم ممنون
0
3 سال 0 پاسخ ها 245 دیده شده

سوال
برنامه ای بنویسید که یک عدد دو رقمی بگیرد و: ۱- ابتدا اعداد ماقبل از آن عدد را به خروجی ببرد ۲- سپس اعداد فرد دو رقمی ماقبل از آن عدد و اعداد زوج دو رقمی ماقبل از آن عدد را به ...
در حال بررسی 1
3 سال 9 پاسخ ها 399 دیده شده

سوال
سلام بنده یک قالب وبسایت طراحی کردم که این قالب یک صفحه بیشتر نداره و یه محصولی هست که قراره به فروش برسه . یک دکمه خرید در انتهای صفحه هست که کاربر وقتی روی اون کلیک میکنه باید وارد ...
در حال بررسی 1
3 سال 1 پاسخ 235 دیده شده