اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ورود

اکنون ثبت نام کنید

شما می تونید با ثبت نام در انجمن آکادمی آنلاین درسمن از همه امکانات انجمن استفاده نموده و پاسخ سوالات علمی خود را در زمینه های مختلف بدست آورید.

برترین ویرایشگر های آنلاین (IDE آنلاین) برای زبان های برنامه نویسی

برترین ویرایشگر های آنلاین (IDE آنلاین) برای زبان های برنامه نویسی

نوشتن برنامه و اجرای آن بر روی یک IDE آنلاین به این معنی است که شما می توانید برنامه های خود را فقط با یک مرورگر بنویسید ، اجرا کنید و اشکال زدایی کنید، بدون آنکه نیازی به نصب یا نگهداری یک محیط برنامه نویسی روی سیستم IDE) محلی( باشید.

 

IDE های آنلاین برای تمرین برنامه نویسی

یکی از سرویس های که برای برنام نویسان مفید است کامپایلر ها و محیط توسعه آنلاین است . محیط توسعه یکپارچه آنلاین(Online Integrated Development Environment  ) را به عنوان محیط توسعه یکپارچه تحت وب (Web IDE) و محیط توسعه یکپارچه ابری(Cloud IDE) می شناسند، که در مجموع یک محیط توسعه یکپارچه مبتنی بر مرورگر است. برای دسترسی به IDEهای آنلاین از یک مرورگر وب مانند Google Chrome یا Internet Explorer می توانید استفاده کنید. IDE آنلاین معمولاً تمام ویژگیهای اصلی محیط توسعه یکپارچه را دارند اما با ویژگی­های یک IDE سنتی یا رومیزی یکسان نیست.

مزیت های برنامه نویسی با IDE آنلاین

♦ کدنویسی فقط با یک مرورگر

اولین و بزرگترین مزیت محیط توسعه یکپارچه آنلاین(Onlin IDE) چیست؟ این است که لازم نیست هیچ نرم افزاری را روی لپ تاپ یا رایانه شخصی خود نصب کنید (از دغدغه دانلود و نصب نرم افزار راحت می شوید). شما فقط به کمک یک مرورگر ، اتصال به اینترنت و اشتیاق به یادگیری هر زبان برنامه نویسی  می توانید برنامه خود را بنویسید; یعنی می توانید برنامه های خود را فقط با یک مرورگر بنویسید ، اجرا کنید و اشکال زدایی کنید ، بدون آنکه نیازی به نصب یا نگهداری یک IDE محلی داشته باشید.

 

♦ کد نویسی در زمان

در IDE آنلاین همکاری با کد را آسان می کند. می توانید فقط با چند کلیک محیط توسعه خود را با تیم خود در میان بگذارید و برنامه­ها را کنار هم قرار دهید تا کامل شود. اعضای تیم شما می توانند با یکدیگر از داخل IDE با هم گپ بزنند(در برخی از IDEها این قابل مشاهده است.) . حتی امکان اشتراک گذاری کد نیز وجود دارد و این برای پروژه های گروهی بسیار عالی می باشد. این ها سبب صرفه جویی در زمان می شوند زیرا بعد از کد نویسی، برنامه شما اجرا می شود و شما بلافاصله نتیجه را مشاهده خواهید کرد.

 

♦ سهولت کار با سرور

IDE های مبتنی بر فضای ابری کار برنامه نویسی را آسان می کند. محیط توسعه را با کلیه SDK ها ، کتابخانه ها و افزونه های مورد نیاز برای توسعه سرور از پیش تنظیم می کند. برنامه نویسی در فضای ابری مشکلات تهیه فایل اجرای برنامه و جابجایی آن به محیط برنامه نویسی دیگر را برطرف کرده است.

 

♦ شروع سریع پروژه های جدید

شروع پروژه های جدید برای شما آسان می شود. محیط توسعه برای زبان برنامه نویسی از جمله Node.js ، JavaScript ، Python ، PHP ، Ruby ، ​​Go و C ++ بسته بندی شده است (در IDE های آنلاین مختلف، متفاوت است). این امر باعث می شود تا ظرف چند دقیقه بدون نیاز به نصب یا پیکربندی فایل ها ، SDK ها و افزونه های دستگاه توسعه ، نوشتن کد برای برنامه های کاربردی را شروع کنید.

 

انواع IDE های آنلاین برنامه نویسی

علاقمندان به برنامه نویسی شما می توانید به صورت آنلاین به زبان مختلف کدهای خود را بنویسید و کامپایل کنید.همچنین می توانید با محیط های توسعه یکپارچه آنلاین مختلف بدون هیچ مشکلی از پروژه های خود به صورت آنلاین خروجی بگیرید . امروزه تعداد محیط های توسعه آنلاین افزایش پیدا کرده است که برخی از آن ها عبارت اند از:

AWS Cloud9

IDE آنلاین AWS Cloude9

 AWS Cloud9 یکی از بهترین IDE های حرفه ای آنلاین و یک محیط توسعه یکپارچه مبتنی بر ابر (IDE) است که به شما امکان می دهد کدهای خود را فقط با یک مرورگر بنویسید ، اجرا کنید و اشکال زدایی کنید.  AWS Cloud9 امروزه مورد علاقه شرکت های و توسعه دهندگان محبوب جهان است. سال ۲۰۱۶ آمازون این IDE را خرید و مالکیت آن دریافت کرد. ادغام کامل این IDE با سرویس های وب آمازون باعث شد که قدرتمندترین و قابل گسترش­ ترین پلت فرم برای توسعه آنلاین در حال حاضر باشد.

 Cloud9 با ابزارهای اساسی برای زبان­های برنامه نویسی محبوب ، از جمله JavaScript ، Python ، PHP و موارد دیگر بسته بندی می شود ، بنابراین برای شروع پروژه های جدید نیازی به دانلود و نصب برنامه­ ندارید. از آنجا که Cloud9 IDE شما مبتنی بر ابر است

، می توانید با استفاده از یک دستگاه متصل به اینترنت ، از دفتر ، خانه یا هرجای دیگر روی پروژه های خود کار کنید. Cloud9 همچنین یک تجربه یکپارچه برای توسعه برنامه های بدون سرور به شما امکان می دهد و با استفاده از Cloud9 می توانید به سرعت محیط توسعه خود را با تیم خود به اشتراک بگذارید.Cloud9 امکان دسترسی مستقیم به سرویس‌های AWS از طریق ترمینال یکپارچه را فراهم ساخته است.

اما متاسفانه این سایت برای ایران فیلتر و خارج از دسترس است.

 

Codeanywhere

IDE آنلاین codeanywhere

Codeanywhere  یک IDE آنلاین است که به برنامه نویسان اجازه می دهد تا برنامه های خود را به صورت آنلاین ویرایش کنند و همچنین پرونده هایی را از سرویس هایی مانند FTP ، GitHub ، Dropbox  ویرایش کنند. کاربران می توانند این IDE را در هر سیستمی اجرا کنند و اجازه همکاری ، درج و به اشتراک گذاری برنامه را داشته باشند. این یکی از بهترین IDE های مبتنی بر وبدر بازار است و استفاده از آن بسیار آسان است.

جالب ترین چیز در مورد این IDE این است سرعت بارگذلری بالایی دارد.  این برنامه شامل Javascript ، PHP ، HTML  و ۷۲ زبان برنامه نویسی دیگر است. نکته جالب در مورد این IDE این است که امکان اتصال و بیرون کشیدن فایل های کدگذاری از طریق Google Drive  یا Dropbox امکان پذیر است همچنین امکان همگام سازی پرونده های کدگذاری در دستگاه های مختلف را ساده می کند.

این برنامه از ۷۵ زبان برنامه نویسی و تکمیل کد (jS, PHP, HTML, CSS) و از زبان نشانگر Zen پشتیبانی می کند. همچنین امکان استفاده آن برای همه دستگاه ها و مرورگر ها وجود دارد. پنج دسته برنامه قیمت گذاری شده دارد که همه برنامه ها سالانه صورتحساب می شوند. این برنامه ها عبارت اند از:

  • رایگان (۰ دلار در هر کاربر)
  • استارت (۲ دلار در هر کاربر)
  • کار آزاد (۷ دلار برای هر کاربر)
  • حرفه ای (۲۰ دلار برای هر کاربر)
  • تجارت (۴۰ دلار برای هر کاربر)

 

Codenvy

IDE آنلاین codenvy

اینIDE  آنلاین اکنون بخشی از Red Hat است , یک راه حل آسان در codenvy.io و رویکرد منبع باز(open-source)  Red Hat را در اختیار دارد. این IDE مبتنی بر مرورگر همانند دیگر IDEهای آنلاین به برنامه نویسان اجازه می دهد تا پروژه ها خود را ویرایش ، ایجاد ، اجرا و خطایابی کنند.

این یک IDE آنلاین غیر رایگان می باشد که استفاده از آن آسان است . Codenvy به شما امکان رمز گذاری فضای کاریتان و همچنین امکان اشتراک گذاری آن را برای هر کاربری با هر سیستم عاملی فراهم می آورد. برنامه نویسان همچنین می توانند مجوزهای فضای کاری را به صورت آنلاین کنترل کنند و می توانند و با این IDE  حتی می توانند محدودیت منابع را برای تیم ­ها تعیین کنند.

این IDE آنلاین از زبانهایی مانند HTML ، CSS ، JavaScript ، Java ، Groovy ، Ruby ، ​​PHP و Python پشتیبانی می کند. همچنین امکاناتی مانند توسعه برنامه های موبایل ، مدیریت تست برنامه ، کنترل دسترسی ، کمک به کد ، کنترل نسخه و موارد دیگر را ارائه می دهد.

Codenvy بر روی Eclipse Che ساخته شده است و شما می توانید از قابلیت ها آن مثل مشخص کردن نوع مالکیت، کنترل امنیت و تنظیم دستگاه به صورت خودکار استفاده کنید. همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، مبتنی بر Eclipse Che  و یک پروژه منبع باز است و از Java ، JS ، PHP ، Python ، Android و موارد دیگر پشتیبانی می کند. همچنین از همه دستگاه­ها و مرورگر نیز پشتیبانی می کند.به طور خلاصه ، Codenvy یکی از بهترین و قدرتمندترین محیط های توسعه یکپارچه آنلاین در این دنیای وب است که برای زبان پایتون بسیار کاربرد دارد.

 Repl.it

IDE آنلاین Replit

روبی جایگاه ویژه ای در قلب بسیاری از رمزگذارها دارد. IDE آنلاین برای Ruby باید جسورانه ، ساده و دارای رابط کاربری زیبا می باشد. Repl.it دارای بهترین محیط برای Ruby و Ruby on Rails است و مکان مناسبی برای پیاده سازی و ارتقاء مهارت های شما است در نتیجه بهترین IDE برای زبان برنامه نویسی روبی می باشد.

اگر در حال جستجوی یک IDE آنلاین اولیه و ساده برای پایتون هستید، Repl یکی از بهترین ­ها برای پایتون و موجود در این دنیای وب است. کنسول آن نه تنها از خروجی متن پشتیبانی می کند بلکه از قابلیت ایجاد نقشه و نمودار با استفاده از Matplotlib (و سایر کتابخانه ها) نیز پشتیبانی می کند. نکته جالب در مورد این محیط توسعه آنلاین این است که صفحات وب نوشته شده با HTML ، CSS و JavaScript می توانند در دامنه دلخواه خود در Repl.it میزبانی شوند.

نیازی به نصب بسته های زبان های پایتون ، جاوا اسکریپت و روبی نیست. این برنامه از ۴۰ زبان برنامه نویسی از جمله APL ، ES6 ، Bloop ، BrainF ، C ، Clojure ، CoffeeScript  پشتیبانی می کند. همچنین از همه دستگاه ها و مرورگرها پشتیبانی می کند.

 

Koding

IDE آنلاین Koding

koding یک محیط توسعه یکپارچه مبتنی بر وب و همیشه در دسترس است همچنین یک IDE عالی برای همکاری است. نکته شگفت انگیز در مورد این IDE این است که دارای بسیاری از ویژگی های راحتی و ادغام است. اگر یک توسعه دهنده front-end یا یک توسعه دهنده back-end هستید این IDE در هنگام تهیه برنامه های وب ابزارهای اشکالزدایی بسیار خوبی دارد.

مدیر پیکربندی کدینگ می تواند Heroku را با MongoDB & Node.js یا AWS با Ruby و MySQL اداره کند. توسعه دهندگان می توانند کل پشته توسعه خود را با هر کس و هرجای دیگری به اشتراک بگذارند.

پنج برنامه قیمت گذاری برای کدینگ وجود دارد. در زیر بیان کرده ایم:

  • کدگذاری برای تیم های توسعه نرم افزار: هزینه آن برای هر کاربر فعال در هر ماه ۹/۹۰ دلار هزینه دارد
  • اتوماسیون محیط توسعه برای محیط های پیچیده: برای هر کاربر فعال در هر ماه ۲۹/۹۰ دلار هزینه دارد
  • اتوماسیون فروش نرم افزار: برای هر ارزیابی ۲۹٫۹۰ دلار هزینه دارد
  • بستر آموزش نرم افزار: هزینه آن برای هر کارآموز فعال در هر ماه ۲۹/۹۰ دلار هزینه دارد

 

Orion

 Orion یک محیط توسعه یکپارچه منبع باز است که به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است که در فضای ابری اجرا می شود. به طور خلاصه ، کد نویسان می توانند استقرار و اجرای کد را در فضای ابر داشته باشند. این IDE آنلاین با ویرایشگر کد JavaScript ساخته شده است و خدماتی مانند کمک به محتوا ، تکمیل کد، بررسی خطا و نقشه کد در آن فراهم شده است.

نکته شگفت انگیز در مورد این محیط توسعه ابری این است که ویرایشگر آن می تواند تم تاریک باشد یا با شخصی سازی یا وارد کردن تم از دیگر ویرایشگرهای محبوب آن را تنظیم کرد. این ویرایشگر از زبانهایی مانند HTML و CSS پشتیبانی می کند. این IDE آنلاین از هر دستگاهی با هر مرورگری پشتیبانی می کند.

ابزارها و اجزای Orion را می توان در برنامه ها و صفحات وب جاسازی کرد و کد نویسان همچنین می توانند قطعه کد HTML ایجاد کنند.

 

CodeTasty

این یک محیط توسعه یکپارچه قدرتمند آنلاین است. این برنامه از بیش از ۴۰ زبان برنامه نویسی پشتیبانی می کند و ویژگی هایی مانند ابزارهای تشخیص خطا ، تکمیل کد ، تلفیق داخلی و موارد دیگر را در اختیار شما قرار می دهد. کد نویسان فقط باید وارد IDE CodeTasty شوند.

 CodeTasty  در هنگام ویرایش کد عملکرد ، کارایی و سرعت بهتری از برنامه های دکستاپی را ارئه می دهد. افزونه های بیشماری برای تقویت بهره وری از این محیط وجود دارد. نکته جالب در مورد این IDE این است که حق بیمه پشتیبانی را نیز ارائه می دهد. این IDE آنلاین از هر دستگاهی با هر مرورگری پشتیبانی می کند.

پسوند Git به رمزگذارها این امکان را می دهد که مخازن رمزگذاری خود را از رابط کاربری آسان مدیریت کنند. تغییراتی که توسط رمزگذارها در مخازن کد ایجاد شده است بایگانی شده و اگر می خواهند نسخه های پرونده های قبلی را بارگیری کنند می توانند آن فایل را بازیابی کنند و هرگز یک خط کد را از دست ندهند.

چهار نسخه قیمت گذاری CodeTasty  وجود دارد.

نسخه رایگان ، نسخه مبتدی (۴ دلار در ماه) ، نسخه برنامه نویس (۱۰ دلار در ماه) ، نسخه تیم (۵۰ دلار در ماه)

این IDE آنلاین و SourceLair (یکی دیگر ازIDE  های انلاین است که بخار قابل استفاده نبودن معرفیش نکردیم) برای ایران فیلتر شده است و کاربران با IP ایران نمی توانند از آنها استفاده کنند.

 

Codesandbox

IDE آنلاین sangbox

 CodeSandbox کامپایلر آنلاین است که به کاربران در ساخت برنامه های وب، از مدل گرفته تا توسعه برنامه کمک می کند. به همه کاربران اجازه نصب Sandbox خود را در همه جا می دهد. بازدید کنندگان حتی می توانند کد های خود را از طریق وب و بدون نصب اداره کنند.

کاربران فقط می توانند از پرفایل URL GitHub خود یا ثبت نام در سایت وارد پنل پیشرفته سایت شوند تا یک Sandbox با خدمات پیشرفته و بروزرسانی خودکار دریافت کنند. کاربران همچنین می توانند یک پروژه محدود را به سادگی با استفاده از codeandbox-cli به CodeSandbox منتقل کنند.

 

ShiftEdit

 این محیط توسعه یکپارچه یکی از شگفت انگیزترین IDE است. این یک زبان توسعه آنلاین برای زبانهای آنلاین مانند PHP ، Ruby ، ​​Python ، Java ، HTML ، CSS و JavaScript است.

 ShiftEdit استفاده از تأیید اعتبار کلید SSH را توصیه می کند. مزایای ایمنی برای این کلید وجود دارد و رمز عبور هرگز پخش نمی شود. استفاده از تأیید اعتبار کلیدی ، کاربران را قادر می سازد تا با وارد کردن رمز ورود روی سرور اصلی ، امنیت را بهبود بخشند. برای شروع استفاده از تأیید اعتبار کلیدی ، باید یک کلید عمومی را از طریق حساب کاربری ایجاد کنید.

می توانید یک حساب شخصی را ارتقا دهید. هزینه ماهانه ۶ دلار است که می توانید از Paypal و Bitcoin (ارز های دیجیتال) نیز استفاده کنید.

Gitpod

 Gitpod یک محیط توسعه کد آماده برای پروژه های GitHub یا GitLab است. این IDE آنلاین با استفاده از یک کلیک ساده و آسان است. Gitpod به توسعه دهندگان اجازه می دهد با ترکیب مخازن بی عیب و نقص در پروژه های GitHub و GitLab در این دوره بمانند. این یک محیط توسعه کاملاً مطرح است که شامل خروجی های کاملاً کاربردی لینوکس است. این IDE آنلاین همچنین از بسیاری از برنامه های افزودنی VS Code پشتیبانی می کند.

  Gitpod برای منبع باز رایگان است و ۳۰ روز آزمایش رایگان برای مخازن خصوصی ارائه می شود همچنین دارای ۴ نسخه قیمت گذاری است. رایگان ، شخصی ، حرفه ای ، نامحدود می باشد.

 

درباره faezeh


مرا دنبال کنید

ارسال یک پاسخ