اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی پسورد

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ورود

اکنون ثبت نام کنید

شما می تونید با ثبت نام در انجمن آکادمی آنلاین درسمن از همه امکانات انجمن استفاده نموده و پاسخ سوالات علمی خود را در زمینه های مختلف بدست آورید.

آموزش افزودن فونت فارسی جدید به Microsoft Word

آموزش افزودن فونت فارسی جدید به Microsoft Word

شما با خواندن این مقاله می توانید فونت نوشته­ های مخصوصا فونت فارسی خود را در برنامه های مختلف خیلی سریع و آسان تغییر دهید.

چگونه یک فونت فارسی جدید به ورد و برنامه های متنی ویندوز و مک اضافه کنیم؟

نرم افزار های مختلف از جمله word دارای ده­ها فونت مختلف است اما گاهی برای افزایش خوانایی و زیبایی نوشه خود نیاز است یک فونت جدید اضافه کنید. نصب فونت های فارسی و لاتین در ویندوز های ۷ و ۸ و ۱۰ و مک آموزش با هم تفاوتی ندارد.

می توانید فونت مورد نظر خود را دانلود و نصب کنید. ما در تصویر زیر فونت IranNastaliq را از سایت سافت گذر دانلود کرده ایم و نصب می کنیم. فقط دقت کنید که فایل را از حالت فشرده خارج کنید و فایل TTF یا OTF را باز و نصب کنید.

دانلود فونت فارسی

 

فایل دانلود شده فونت

 

نصب فونت فارسی

 

 

نمونه فونت فارسی جدید

 

نکته: می توانید به صورت مستقیم فایل فونت با پسوند TTF را به فونت های سیستم خود اضافه کنید. به کنترل پنل سیستم خود بروید و گزینه فونت را انتخاب کنید(C:WindowsFonts)، فونت فارسی مورد نظر خود را کنار فونت های دیگر کپی کنید همچنین می توانید فونت هایی را که لازم ندارید را حذف کنید.(با حذف فونت هایی که استفاده نمی کنید از )

چگونه یک فونت فارسی به موبایل و سیستم های اندرویدی اضافه کنیم؟

برای افزودن فونت به موبایل باید به پوشه های اصلی و ریشه موبایل دسترسی داشته باشید برای این کار به یک مرورگر فایل مثل ES file explore نیاز دارید . از منو آن Root Explore را انتخاب می کنید و طبق مسیر زیر پوشه ها را باز می کنید.

data/data/com.microsoft.office.word/files/data/fonts/

بعد از آن فونت فارسی یا هر فونت که می خواهید را می توانید در این پوشه جایگذاری کنید.

اکنون در برنامه آفیس موبایل خود می توانید فونت های مختلف را استفاده کنید.

 

چگونه از بهم ریختگی فایل ورد هنگام کپی و اشترک گذاری جلوگیری کنیم؟

بارها شده که یک فایل ورد را برای دوستانتان ارسال کرده اید و یا آن را به سیستم دیگری برای پرینت انتقال داده اید و همه محتوای شما بهم ریخته است. چرا فونت سند ورد شما نامرتب می شود؟؟ چگونه می شود این مشکل را حل کرد؟؟

شما فایل خود را با یک فونت مشخص تایپ و طراحی می کنید و اگر سیستم های دیگر فونت شما را نداشته باشند شکل ظاهر فایل شما تغییر می کند و نامرتب می شود. یک را برای جلوگیری از  این مشکل این است که در برنامه Word از منوی File گزینه Options را انتخاب کنید. همانطور که می بینید بعد از آن باید گزینه Embed Fonts In This File را فعال کنید.

بعد از انجام فرایند بالا بعد از اشترک گذاری فایل و انتقال آن به سیستم دیگر، فونت نوشته شما تغییر نخواهد کرد.

تغییر و ابداع فونت جدید برای بخش های مختلف مثل تلگرام، اینستاگرام و..

برخی مواقع افراد به دنبال داشتن فونت منحصر بفرد و جدید برای اسم خود، لوگو، بیو اینستا و… می باشند. سایت ها وجود دارد که این کار را به صورت آنلاین انجام می دهد. شما متن مورد نظر خود را به زبان فارسی و انگلیسی در یک کادر وارد می کنید و سایت فونت های مختلف آن را در خروجی به شما نمایش می دهد.

نمونه سایت تغییر فونت تغییر فونت فارسی

از جمله این سایت ها را در زیر مشاهده می کنید.

https://igfonts.io/

https://fa.coolnames.online/English-decoration

https://www.copypastekon.ir/enwizard

درباره faezeh


مرا دنبال کنید

ارسال یک پاسخ