پاسخ ها ( ۲ )

 1. Frame layouts یکی از ساده ترین و پر کاربرد ترین نوع از layouts هاست که توسط توسعه دهندگان اندروید برای کنترلهای دیدگاههای سازماندهی مورد استفاده قرا ر می گیرد.آنها معمولا کم کاربرد تر از دیگر layouts هستند.زیرا آنها به طور کلی برای نمایش دادن یک دیدگاه یا دیدگاههای مشترک استفاده می شوند. Frame layout معمولا به عنوان یک layout قالب استفاده میشود.به طوری که کلا تنها یک دیدگاه فرزند دارند.(معمولا layout دیگر برای سازماندهی بیش از یک دیدگاه استفاده می شود)

  TIP: در حقیقت یک از جاهایی که شما Frame layouts را خواهید دید به عنوان ریشه و پدر layout همه منابع layout است که شما طراحی می کنید.اگر شما برنامه تان را درسلسله مراتب ابزار نمایانگر جلو بیاندازید(یک ابزار مفید برای اشکال زدایی layouts برنامه شماست).شما خواهید دید که هر منبع layout درطراحی شما بدون یک دیدگاه پدر یک Frame layout نمایش داده می شود.

  Frame layouts بسیار ساده هستند که آنها را کارامد می کند.آنها می توانند در منابع layout XML یا برنامه نویسی در کد های برنامه های جاوا تعریف شوند. یک دیدگاه فرزند در یک Frame layout همیشه وابسته به گوشه سمت چپ صفحه رسم می شود.اگر چندین دیدگاه فرزند وجود داشته باشد بعد آنها از یک گوشه بالای دیگر رسم می شوند.این به این معنی است که اولین دیدگاه اضافه شده به Frame layout در بالای یک پشته نمایش داده می شوند.

  حال بیایید به یک مثال ساده بنگرید.بیایید بگوییم که ما یک Frame layout داریم که برای کنترل تمام صفحه سایز می شود.(به جای کلمات پهنای layout و ارتفاع layout خواصی هستند که هر دو برای تنظیم نظیر والدین هستند.) بعد ما توانستیم ۳ فرزند کنترلی به این

  Frame layout اضافه کنیم.

  یک image viweبا یک تصویر از دریاچه

  یک text viwe با متن هایی برای نمایش به سمت بالای صفحه

  یک text viwe با متن هایی برای نمایش به سمت پایین صفحه(به اسانی استفاده از صفات ثقلی و مرکزی layout برای داشتن نمایش متن از بالای صفحه است)

 2. سلام وقت بخیر، FrameLayout بیشتر زمانی استفاده میشه که یک یا چند تا ویو داریم و از مهمترین خصوصیات این Layout میشه به روی هم قرار گرفتن ویو ها و صفت foreground اشاره کرد . که با استفاده از صفت Layout_gravity میشه مکان ویو هارو تغییر داد .و با صفت foreground_gravity میشه مکان foreground رو تغییر داد.

  موفق باشید.

ارسال یک پاسخ