کلمات کلیدی base و this در #C

سوال

سلام به همه

کسی میدونه این دو کلمات کلیدی base و this چه تفاوتی باهم دارند و کجاها ازشون استفاده میشه؟

با تشکر فراوااان از انجمن درسمن

حل شده 0
golsa Mohammadi 1 سال 4 پاسخ ها 189 دیده شده 3

پاسخ ها ( ۴ )

 1. عرض سلام و ادب خدمت شما دوست عزیز

  با استفاده از کلمه کلیدی this می توانیم به اعضای کلاسمون از قبیل متدها و متغیر ها اشاره کنیم مانند کد زیر:
  class Person
  }
  { public int x { get; set
  (public Person(int x
  }
  ;this.x = x
  {
  {
   

  یکی از کاربردهای کلمه کلیدی base زمانی است که ما در کلاس فرزند هستیم و میخواهیم به یکی از متد های کلاس والد دسترسی پیدا کنیم در این صورت است که می توانیم کلمه base را قبل از نام متد موردنظر بیاوریم.

  بهترین پاسخ
 2. با سلام خدمت شما دوست عزیز:

  base:کلاسیه که ازش ارث بردی. و اگه کلمه بیس رو قبل تابع و یا متغییر استفاده کنی میره از کلاسی که ارث برده مقدار رو میگره و برمیگرده

  this:برای استفاده از متغیرهایی که در بدنه کلاس تعریف میشن،متدها ویا سازنده های کلاسی که در اون قرار داریم از کلمه کلیدی thisاستفاده میشه و فقط برای صدا زدن اینها هم استفاده میشه.

  البته متداول ترین کاربرد این کلمه برای فرق گذاشتن بین متغیرهای نمونه(متغیرهایی که در بدنه کلاس تعریف میشن)و متغیر های محلی هم نام درون متد و سازنده های یک کلاس می باشد. یعنی هر وقت در یک متد یا سازنده متغیر محلی داشتیم که هم نام با نام متغیر نمونه کلاس بود و خواستیم از هر دو متغیر در یک متد یا سازنده خود استفاده کنیم، برای مشخص نمودن متغیر نمونه از  متغیر محلی همنام ،متغیر نمونه را با کلمه کلیدی this صدا میزنیم،با این کار به برنامه اعلام میکنیم که منظور ما متغیر نمونه کلاس می باشد.

  امیدوارم تونسته باشم منظورم رو به خوبی برسونم.

 3.  

 4. سلام

  This:از this برای اشاره کردن به متدها,متغیرها,سازنده های کلاسی استفاده میشه.

  base:از base در ارث بری استفاده میشه یعنی اگر ما کلمه baseقبل  یه تابع یا متغییر ی استفاده کنیم میره از اون چیزی که ارث برده رو میاره برامون.

   

ارسال یک پاسخ