چطوری برنامه نویسی اندروید یادگیری بگیرم؟

سوال

سلام دوستان. من مدتی هست که میخوام برنامه نویسی اندروید یاد بگیرم. ممنون میشم بهم بگید چطوری شروع کنم و چیا باید یاد بگیرم؟

حل شده 0
سوگند 11 ماه 2 پاسخ ها 89 دیده شده 0

پاسخ ها ( ۲ )

 1. سلام دوست عزیز وقت بخیر

  برای یاد گیری اندروید از نظر من باید یک زبان برنامه نویسی قدرتمند، انتخاب کنید که زنده باشد و مدام در حال به روز رسانی باشد.

  جامعه آماری هم خیلی مهم است، مثلا اگه یک زبانی انتخاب کنید که طرفداران کم تری داشته باشد و همچنین منابع کمی برای توصیف آن باشد در این صورت در هنگام برخورد با یک مشکل به سختی میتوانید حلش کنید.

  هم چنین خروجی گرفتن و کم حجم بودن و سرعت اجرا نیز خیلی مهم است پس قبل شروع کردن و انتخاب یک زبان برنامه نویسی ، حتما و حتما تحقیق کنید

 2. دوست عزیز سلام، برای یادگیری برنامه نویسی اندروید در اولین گام شما باید آشنایی مناسبی با یک زبان برنامه نویسی مثل سی پلاس پلاس یا سی شارپ یا جاوا داشته باشید.  که ترجیحا اگر جاوا باشه بهتره.

  نقشه راه برای یادگیری اندروید این هست:

  تسلط کافی با اصول و مفاهیم پایه ای برنامه نویسی

  تسلط کافی با دستورات ابتدایی برنامه نویسی

  آشنایی با شی گرایی در برنامه نویسی

  همچنین آشنایی با الگوهایی طراحی مثل Single tone و Factory و  Builder در ابتدای راه نوعی مزیت محسوب میشه چون مفاهیم رو بهتر درک میکنید.

   

  بعد از این ها میتونید شروع به یادگیری مفاهیم برنامه نویسی اندروید کنید. منابع آموزشی خیلی زیادی موجود هست. و اینکه اگر پیش نیاز هارو داشته باشید، برنامه نویسی اندروید خیلی راحته.

   

  موفق باشید.

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ