فرق بین سایت با وب سایت

سوال

سلام،من میخواستم بدونم که ایا فرقی بین سایت و وب سایت وجود دارد که برای هرکدام یک اموزش گذاشتین؟

در حال بررسی 0
mohammad041 7 ماه 4 پاسخ ها 71 دیده شده 0

پاسخ ها ( ۴ )

 1. سایت (site) در زبان انگلیسی به معنای یک محل یا موقعیت مکانی به کار می‌رود. در فارسی نیز گاهی سایت را به معنای موقعیت مکانی یا پایگاه به کار می‌بریم (مثلا سایت موشکی) اما وقتی کلمه سایت را به تنهایی می‌شنویم، مفهوم سایت اینترنتی را برداشت می‌کنیم. در واقع کاربرد ما از کلمه سایت در دنیای مجازی یک غلط مصطلح است.

  وب سایت (website) معنای پایگاه اینترنتی می‌دهد. معنایی که ما از کلمه سایت برداشت می‌کنیم در حقیقت معنای کلمه وب سایت است. وب سایت یعنی محلی در شبکه اینترنت. اگر اینترنت را به عنوان یک شهر در نظر بگیریم، وب سایت‌ها خانه‌های آن شهر هستند. خانه‌هایی متشکل از چند اتاق که از طریق یک آدرس به آن می‌رسیم. در نهایت می‌توانیم وب سایت را این گونه تعریف کنیم:

  «وب سایت مجموعه‌ای از صفحات به هم پیوسته است که از طریق یک آدرس اینترنتی قابل دسترسی هستند؛ صفحاتی که شامل متن، تصویر، قالب‌های مختلف و … می‌شوند.»

 2. سلام خدمت شما، سایت و وب سایت هر دو به یک معنی هستند و تنها به دلیل سئوی سایت در بعضی جاها از کلمه ی سایت و در بعضی جاها از کلمه ی وب سایت استفاده شده است!

 3. سلام

  وب سایت چیست؟

  یک وب سایت مجموعه ای از اسناد، اطلاعات و پرونده هایی است که از متن، گرافیک، رنگ، لینک و قالب بندی تشکیل شده است که برای ایجاد ارتباط با کاربران تشکیل می شوند.

  وب سایت ها معمولا با یک نام که به آن دامنه (Domain) گفته می شود فراخوانی می شوند و نوشتن آن با .www شروع شده و با ” com. ” یا ” ir. ”   یا ” org. ”  و … تمام می شوند که آدرس دامنه آن را می توان هم به صورت ir. و هم به صورت com. و… ثبت نمود. البته www جزو دامنه محسوب نمی شود و دامنه این سایت ها paydarsamane.com و payydarsamane.ir هستند و برای نظم دادم به فضای کل اینترنت مرسوم است که سایت ها را با www شروع می کنند ..سایت (site) در زبان انگلیسی به معنای یک محل یا موقعیت مکانی به کار می‌رود. در فارسی نیز گاهی سایت را به معنای موقعیت مکانی یا پایگاه به کار می‌بریم (مثلا سایت موشکی) اما وقتی کلمه سایت را به تنهایی می‌شنویم، مفهوم سایت اینترنتی را برداشت می‌کنیم. در واقع کاربرد ما از کلمه سایت در دنیای مجازی یک غلط مصطلح است.

 4. با سلام به شما دوست درسمنی،

   سایت (site) در زبان انگلیسی به معنای یک محل یا موقعیت مکانی به کار می‌رود. در فارسی نیز گاهی سایت را به معنای موقعیت مکانی یا پایگاه به کار می‌بریم (مثلا سایت موشکی).

   وب سایت (website) معنای پایگاه اینترنتی می‌دهد. معنایی که ما از کلمه سایت برداشت می‌کنیم در حقیقت معنای کلمه وب سایت است. وب سایت یعنی محلی در شبکه اینترنت. اگر اینترنت را به عنوان یک شهر در نظر بگیریم، وب سایت‌ها خانه‌های آن شهر هستند. خانه‌هایی متشکل از چند اتاق که از طریق یک آدرس به آن می‌رسیم.

  با توجه به نکات بالا، تفاوت بین سایت و وب سایت مشخص شد. واژه‌های سایت و وب سایت، در فارسی و هنگامی که صحبت از اینترنت باشد، تفاوتی ندارند و به جای هم به کار می‌روند.
  منبع: webnagroup.ir

ارسال یک پاسخ