سئو کلاه سفید چیست و چه مزیتی دارد؟

سوال

با سلام میخواستم ببینم سئو کلاه سفید چیه و چقدر استفاده از آن روی سئو تاثیر داره؟

حل شده 0
elham 5 سال 4 پاسخ ها 451 دیده شده 0

پاسخ ها ( ۴ )

 1. ۱٫ یکی از مهمترین مزیت هایی که در استفاده از سئو کلاه سفیدوجود دارد این است که شما دیگر با این سئو در راستای قوانینی که در گوگل وجود دارد محتواهای خود را می نویسید و بر اساس آنها عمل می کنید. این کار باعث جلوگیری از پنالتی شدن و افت رتبه سایت بعد از بالا آمدن در نتایج جستجو است.
  ۲٫ بهینه سازی که در این روش سئو وجود دارد موجب می شود به نیاز کاربران در سایت پاسخ بیشتری داده شود و سوالات کاربران در مورد کسب و کار شما بهتر پاسخ داده شود.
  ۳٫ تولید محتوا با ارزش یکی دیگر از مزیت های استفاده از سئو کلاه سفیدمی باشد که شما به این وسیله محتواهایی را تولید می نمایید که افراد به آنها علاقه زیادی پیدا می کنند و سعی می نمایند که آنها را با دوستان دیگر خود در اشتراک بگذارند.
  ۴٫در سئو کلاه سفید باید برند خود را بیشتر به مخاطبان بشناسانید و به جای استفاده از تکنیک های سئو سایت روی برندینگ خود برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل استفاده کنید.
  تکنیک های سئو کلاه سفید
  همه ما به خوبی می دانیم امروزه میلیون ها نفر در موتورهای جستجو فعالیت می کنند و برنامه گوگل یکی از محبوب ترین و اصلی ترین برنامه هایی می باشد که ایرانی ها از آن استفاده زیادی می کنند. در واقع فضای اینترنت به یکی از مهمترین بسترهای کسب درآمد تبدیل شده است و از این طریق افراد زیادی برای خودشان درآمد زایی می کنند. اهمیت استفاده از سئو کلاه سفید در سایت های اینترنتی این است که دوام و پایداری سایت شما را در الگوریتم های گوگل، بسیار بیشتر می کند. در این نوع سئو امکان دارد که شما با کاهش رتبه در گوگل مواجه شوید و گوگل هیچگونه تضمینی از اینکه رتبه شما را بازگرداند نمی دهد، به همین دلیل بیشتر کسانی که سئوکار هستند از سئو کلاه سفیداستفاده می کنند و تمامی تاکتیک های آن را هم در اصول و قوانین رعایت می نمایند. تکنیک هایی که در این نوع سئو وجود دارد مختلف می باشد و برخی از آنها که اهمیت بسیار زیادی دارد عبارت می باشد از :
  ۱٫ بهینه سازی سایت ها برای گوشی
  یکی از مهمترین پارامترهایی که در واکنش گرا بودن سایت اهمیت بسیار زیادی دارد این است که برای دستگاه های موبایل بهینه سازی شوند. از آنجایی که استفاده کردن از موبایل در سراسر جهان بیشتر از استفاده کردن از کامپیوتر شده است و بیشتر افراد موضوعات مورد نظر خود را در گوشی های خود جستجو می کنند باید به این پارامتر اهمیت بیشتری داده شود. بر این اساس باید بدانید که اهمیت سئو کلاه سفیددر این مورد خودش را نشان می دهد چرا که گوگل در سال ۲۰۱۵ تمامی سایت هایی را که برای موبایل بهینه سازی نشده بودن را جریمه کرد و افراد با استفاده از سئو کلاه سفید سایت های خود را برای موبایل بهینه سازی کردند.
  ۲٫ ثبت کسب و کار
  یکی دیگر از مواردی که در اهمیت سئو کلاه سفید از آن نام برده می شود این است که در نقشه گوگل کسب و کارها ثبت می شود. زمانی که شما در سایت خود از ثبت کسب و کار استفاده کنید اطمینان و اعتماد کاربران را بسیار بیشتر خواهید کرد ، به همین دلیل بهتر با استفاده از این سئو کسب و کار خود را در گوگل به ثبت برسانید.
  ۳٫ فعالیت در رسانه های اجتماعی
  همه ما به خوبی می دانیم رسانه های اجتماعی بعد از گوگل دومین موتور جستجو به شمار می رود، بنابراین بهتر است در این رسانه های اجتماعی اکانت درست نمایید و در این اکانت ها لینک وب سایت مورد نظر خود را که در آن فعالیت می کنید را هم بگذارید. لینک هایی که به این وسیله برای سایت شما ساخته می شوند دارای اهمیت بسیار زیادی هستند و بدون شک باید اطمینان داشته باشید که اگر محتواهای تولید شده شما جذاب باشد به وسیله کاربران در مکان های دیگر هم به اشتراک گذاشته می شود. تاثیر اشتراک در شبکه های اجتماعی مانند بک لینک عمل می کند.
  ۴٫ به روز کردن محتوای قبلی
  از دیگر مواردی که می توانیم در اهمیت سئو کلاه سفید بیان کنیم این است که محتواهای قبلی شما هم به این وسیله به روز می شود. در واقع باید بدانید اینکه شما فقط محتوای جدید در سایت خود بگذارید اهمیت ندارد، بلکه باید محتواهای قبلی خود را هم که در سایت گذاشته اید را بروز کنید تا بازدید از سایت شما بیشتر شود. به عنوان مثال امکان دارد که شما در سایت خود محتواهایی در مورد سئو نوشته باشید که آنها رتبه نگرفته باشند، ولی با استفاده از سئو کلاه سفیدمی توانید آن محتواها را به روز رسانی کنید و با حذف کردن برخی از موارد سعی نمایید که بازدید از آن را بالاتر ببرید.

 2. منظور از سئو کلاه سفید استفاده از تکنیک ها و تاکتیک های مورد قبول گوگل است. هدف از این تکنیک ها ارائه بهترین نتایج برای کاربران موتورهای جستجوست. به عنوان مثال یکی از این تکنیک ها در اولویت قرار دادن کاربران نسبت به موتورهای جستجوست.

  به عنوان یک کلاه سفید:

  • در راستای قوانین گوگل عمل می کنید.
  • بهینه سازی ها را در راستای نیاز کاربران و نه موتورهای جستجو انجام میدهید.
  • محتوای با ارزشی تولید می کنید که افراد علاقه مند به خواندن و اشتراک گذاری آن هستند.
  • وب سایتی می سازید که در زمینه کاری شما نسبت به دیگر رقبا، جایگاه مستقل و برتری دارد.
  • سرعت وب سایت شما زیاد بوده و نمایش آن در موبایل درست است.
  • از متا تگ های صحیح استفاده می کنید.
  • کار با وب سایت شما آسان است.
 3. سلام و درود خدمت شما،

  در میان دیگر روش های سئو، این روش یکی از پاستوریزه ترین ، سالم ترین ،و پر اطمینان ترین روش ها برای سئو کردن یک سایت می باشد، در روش کلاه سفید تمام قوانین و مقرراتی و فاکتور هایی که گوگل پیشنهاد کرده است، انجام می شود.

  کسانی که از این روش استفاده می کنند دوست و محبوب گوگل در نظر گرفته می شوند.

  استفاده از روش کلاه سفید خیلی زمان بر است و ممکن است یک وب مستر بعد از هفته ها یا ماه نتیجه کارهای خود را ببیند، ولیکن اگر به رتبه ای برسد به راحتی تنزل رتبه پیدا نمی کند و مدتی می تواند پا برجا بماند.

  اگر عجله ای در کارتان نیست،استفاده از این روش توصیه می شود.

  بهترین پاسخ
 4. سئو کلاه سفید یعنی رعایت کامل تمامی الگوریتم های گوگل. یعنی دقیقا مطابق با چیزی که گوگل خواسته بهینه سازی انجام بشه. ممکنه که نسبت به روش های سئو کلاه سیاه و خاکستری دیر تر نتیجه بگیرید اما خیالتون راحته که از طرف گوگل جریمه نمی شید و افت رتبه شدیدی پیدا نمی کنید.

ارسال یک پاسخ