سئو cach سایت

سوال

سلام وقت بخیر

میخواستم بپرسم سئو کش (cach) چیست؟ اهمیتی داره؟

کاربرد سئو کش چیس؟ سئو کش روی سایت تاثیر داره؟

در حال بررسی 0
faezeh 4 سال 3 پاسخ ها 416 دیده شده 0

پاسخ ها ( ۳ )

 1. خودِ کلمه‌ی Cache به معنای پنهان کردن یا چیزی است که برای کاربردهای آتی ذخیره و پنهان شده است.

  ما برای این که خیلی ساده بتوانیم کش را توضیح دهیم با یک مثال شروع می کنیم.

  اگر شما انباردار یک کارخانه باشید و در هر تقاضای در روز از شما ۷۰ مورد آن ، در رابطه با چند نوع قطعه خاص باشد ، (شما حکم پردازنده ‏و انبار حکم حافظه رم را دارد) پس یقیناً شما آن چند قطعه خاص را در روزهای بعدی کنار دست خود مرتب می کنید یا محل قرار گیری آن چند نوع قطعه خاص را در دفتر خود یادداشت می کنید تا برای پیدا کردن آن ها دیگر نیاز به گشتن کل انبار نداشته باشید پس سرعت دسترسی به آن قطعات را با این عمل خود افزایش دادید.

  درست حدس زدید این دفترچه که شما محل قرارگیری آن قطعات را در آن یادداشت کرده‌اید یا آن میز که شما قطعات خاص را در آن چیده اید کار یک سیستم حافظه کش در پردازنده را نشان می دهد که باعث سرعت دسترسی به آن قطعات می شود.

  در ادامه لازم است بدانید که حافظه کش یک حافظه بسیار سریع از نوع SRAM است که برای جلوگیری از تاخیر زمانی بین حافظه رم و پردازنده به وجود آمده است.

  در واقع حافظه کش یک حافظه کوچک سریع و گران تر از حافظه رم است که همیشه مقداری از اطلاعات موجود در رم را در درون خود نگهداری می‌کند تا پردازنده خیلی سریع تر به آن اطلاعات دسترسی داشته باشد.

 2. سلام وقت بخیر

   

  Cache  چیست؟

  در حقیقت در تعریف Cache  می توانیم بگوییم که حافظه پنهانی است که این قابلیت را دارد تا اطلاعات و داده هایی را که قرار است توسط بخش دیگری از سیستم بعدها مورد استفاده قرار گیرد را ذخیره سازی کن. این حافظه در دو نوع سخت افزار و نرم افزار می باشد.

  Cache  در سئو

  دانستید که Cache  همان حافظه پنهان می باشد اما درباره عملکرد Cache در سئو می خواهیم این موضوع را با یک مثال ساده برای شما عزیزان سئو ایران عنوان کنیم.

  فرض کنید که شما برای خرید یک پیراهن وارد مغازه ای می شوید که پُر از پیراهن های مختلف در جنس های مختلف می باشد و تمام آن ها در قفسه های متعددی قرار گرفته اند. زمانیکه شما به عنوان مشتری وارد این مغازه می شوید ممکن است بنابر سلیقه ای که دارید یک مدل از آن ها را پسندیده و از فروشنده بخواهید آن را برای شما بیاورد تا از نزدیک آن را ببینید. باید این موضوع را هم در نظر داشته باشید که شما تنها مشتری آن مغازه نیستید و فروشنده نمی تواند برای اینکه بتواند به شما پیراهن های مختلف را نشان دهد بارها از یک چهارپایه بالا و پایین برود و لباس مورد نظر را در اختیارتان قرار دهد. بنابراین کاری که می تواند انجام دهد این است که چند تا از پیراهن ها را با سایزهای متداول که مشتریان زیادی دارد را در اختیار شما قرار دهد تا شما بتوانید آن مدل دلخواه خود را به راحتی انتخاب کنید. Cache  در سئو نیز به همین شکل می باشد. مرورگرهای اینترنتی یا اسپایدرهای وب قسمتی از حافظه جانبی سیستم را برای ذخیره اطلاعات، فایل ها، تصاویر و … اشغال می کنند که به این روش همان وب کش گفته می شود که در صورت نیاز کاربران به سرور ارسال خواهد شد تا داده ها مورد بررسی قرار گیرند و در صورت نبودن اطلاعات بتوانند به منبع اصلی مراجعه کنند که این کار بستگی به نوع محتوا، کیفیت و میزان محبویت بین کاربران سایت شما  دارد که چه مدت در Cache به سر ببرد.

  مزیت Cache در سئو

  از مهم ترین مزیت هایی که درباره کش شدن وب سایت توسط موتورهای جستجو در سئو می توانیم اشاره کنیم این است که سرعت وب سایت شما را افزایش می دهد که این افزایش سرعت وب سایت از مواردی است که برای گوگل دارای اهمیت بسیاری می باشد و می تواند در کسب رتبه و جایگاه  نتایج موتورهای جستجو به وب سایت شما کمک بسیاری کند.

   تاثیر کش در سئو

  شما می توانید با انجام دادن تنظیماتی Cache را برای مرورگرها تنظیم کنید تا مرورگر بتواند اطلاعات صفحات طرحی شده وب سایت شما را در حافظه خود ذخیره کند. فراموش نکنید که عدم بارگذاری کامل صفحات طراحی شده برای هر بار درخواست نمایش از سمت کاربر نیاز به سرعت لود بالایی دارد که بتواند بر سئو سایت نیز تاثیر مثبتی بگذارد و رضایت کاربران را نیز بدست
  منبع سایت ایران سئو

 3. در قالب مثالی مفهوم Cache را بیان کنیم ، فرض کنید برای دسترسی به مکان خاصی نیاز به یک عدد ورودی داشته باشیم، و برای به دست آوردن آن عدد نیاز به یکسری محاسبات خاص و صرف هزینه و زمان باشد تا نهایتا به آن عدد راه یافته و اجازه ورود به آن مکان داده شود، حال فرض کنید بار دیگر تمایل به دسترسی به آن مکان خاص را داشته باشیم، اگر عددی که در اولین مراجعه به دست آوردیم را در جایی ذخیره کرده باشیم، بدون انجام محاسبات مجدد و بدون صرف هزینه به آن عدد دسترسی خواهیم داشت، این دقیقا همان کاریست که Cache انجام میدهد

ارسال یک پاسخ